Varu kannatust!


Laen lehekülge

PÜHAPÄEV, 10. JUUNI

Vabaduse väljaku suur kunstipäev

Tallinn Art Week saab hoogsa avalöögi Vabaduse väljakul toimuva mahuka kunstipäevaga, kus jagub toimetamist kõigile! Kunstipäeva näol on tegemist ühe suurima avatud ekspositsiooniga Eestis, mis pakub võimalust publikul sukelduda kunsti ja kultuuriellu. Kohal on Eesti tippkunstnikud ja loojad, kunstiorgansisatsioonid ning galeriid, kes tutvustavad oma tegemisi.

Päeva jooksul toimuvad põnevad etteasted, lõbusad ja harivad töötoad ning meeleolukad kohtumised kunstnikega. Sünnib uut loomingut ja kunstilisi mõtteid!

Osalevad:
Tartu Kunstimaja
Tartu Kunstimaja väljapanek on sel aastal püstitatud Kalli Kalde loodud graafilistele lehtedele, mis on inspireeritud EstCube’i eduloost. Teine osa koondub ümber Marge Nelki steampunkt-esteetikat järgiva kollaaži.
Eesti Maalikunstnike Liit
Eesti Maalikunstnike tänavuse väljapaneku teemaks on “Portree”. Maalitehnikaid esitlevad erinevad kunstnikud, kes viivad seda läbi nii kohapeal maalides kui ka oma varemloodud töid eksponeerides. Kunstnikud maalivad nagu vanasti, kasutades kaasaskantavat molbertit.
Eesti Akvarellistide Ühendus
Eesti Akvarellistide Ühendusest võtavad Vabaduse väljaku kunstipäevast osa Kerstin Rei, Mall Paris, Eero Ijavoinen ja Tuuli Puhvel. Kunstnikud käsitlevad teemasid inimesest ja tema seosest ümbritsevaga (sealhulgas tehnoloogiaga); taaskasutusest. Tähelepanu jagub ka intrigeerivale tselluloositehasesele.
Haus galerii
Eksponeeritud on Inglismaal resideeruva Eesti päritolu kunstniku Meriliis Rinne eksperimentaalsed paberskulptuurid sarjast “Crashed”, mis on loodud eelmisel aastal Londonis toimunud Frieze Week’i jaoks. Tegu on “hävitatud, lõhutud ja piinatud” joonistustega, mis on inspireeritud Joseph Helleri romaanist “Catch-22” ja sealsest paradoksaalsest olukorrast, kus vastuolulise loogika abil õigustati ja varjati võimu kuritarvitamist. Vabaduse väljaku ekspositsioon on sillaks Meriliis Rinne isiknäituse ja “EMPIRE II” grupinäituse vahel Haus Galeriis.
Fahle galerii

Galerii Positiiv
Galerii Positiiv esitleb Reet Sau väljapanekut “Olulised küsimused” / “Essential Questions”
Avangard galerii
Avangard galerii esitleb kunstnik Tarrvi Laamanni teost “Loovuse rütmid”/”Rhythm of Creativity” Väljapaneku keskmes on dialoog helivõnkumise ja kunstniku poolt tõlgendatud kuvandite vahel. Laamann on korraldanud kahe kümnendi vältel reggae-kultuuri tutvustavaid muusikaüritusi ning vändanud muusikat erinevates raadiosaadetes nii kodumaal kui mujal. Paralleelselt muusikale on Tarrvi Laaman õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafikat.
Tallinna Õpetajate Maja galerii
Väljapanekul eksponeeritakse Triinu Jürvese installatsiooni “Valikuvabadus” (2010). Triinu Jürves (sünd. 1974) on vabakutseline kunstnik ja kunstiõpetaja, kes ei pea neid tegevusi erinevateks ametiteks, vaid eelistab kasutada õpetamises kunstniku intuitsiooni ja töömeetodeid ning kunstnikuna rakendada õpetamise käigus saadud teadmisi ja suhteid. Jürves tegutseb kunstrühmituses --> Noolegrupp, mille põhiliseks väljundiks on publikut kaasavad video-, heli- ja ruumiinstallatsioonid.
Eesti Kunstikoolide Liit
Kes meist ei tahaks rännata tulevikku? Seda enam, et me näeme, kui kiiresti maailm muutub. Kui muutub maailm, kas muutub ka inimene? Kas meie kõrvale asuvad elama robotid või muutume ise robotiteks? Milline keskkond meid siis ümbritseb? Kunstikoolide õpilased koostöös õpetajatega loovad oma nägemuse tuleviku linnast. Valmib stencil-tehnikas pannoo, mida on võimalik esitleda erinevates paikades. Töötoa läbiviimist organiseerib Eesti Kunstikoolide Liit.
Skulptor Terje Ojaver
Terje Ojaver toob Vabaduse väljakule oma teose “Põgenevad kivid”, mis on poeetiline vihje ilmvõimatuna näivate nähtuste võimalikkusest. Liikuvad kivid on omalaadne force-majeure tehnoloogia ja eksistentsi piiril. “Põgenevad kivid” on emotsionaalne metafoor apokalüptilises maailmas.
Tulevikutäht 2018
Vabaduse väljakul saab tutvuda kevadel toimunud konkursi Tulevikutäht 2018 parimate paladega. Tulevikutäht on konkurss, mis esitleb publikule kodumaise kunstimaastikule noori tegijaid ja nende toimetamisi, pakkudes võimalust tutvumiseks värskete tuultega värvikireval kaasaegse kunsti maastikul.
TTÜ tervisetehnoloogiate instituut Täpsem ajakava Facebookis ja www.tallinnartweek.ee

Kus

Vabaduse väljak

Millal

Kell 12.00 - 19.00

Hind

Sündmus on tasuta

ESMASPÄEV, 11. JUUNI

Festivali peanäituse “Katedraal tehnikale” avamine

Tänavuse Tallinn Art Week’i tippsündmus ja fookus on mastaapsel näitusel “Katedraal tehnikale”, mis võtab koha sisse endises Tallinna Laevatehasele kuulunud hoones Noblessneri sadamalinnakus.

“Katedraal tehnikale” näitus heidab pilgu inimese olemusele tulevikuvaates. Milliseks me muutume ja milliseks muudab meid tehnoloogia ning kaasaegne tarbimisühiskond? Kuidas mõistame lähitulevikus inimlikkust?

Neid teemasid käsitlevad näitusel esindatud kunstnike suurteosed, mille seas rahvusvahelist tuntust kogunud Timo Tootsi seeria “Memopol” III osa. Näitusel osalevad veel Taavi Suisalu, Noolegrupp, Alina Orav, Juhan Soomets, Peeter Laurits, Ignas Pavliukevicius, Kiwa, Erki Kasemets, Elo Liiv jt.

Kunstnike looming peegeldab festivali manifesti “mängides Jumalat? Inimkonna tulevik…”.

“Katedraal tehnikale” näitus on avatud 16. juunini.

Kus

Noblessneri Laevatehase hoone - Allveelaeva 4, Tallinn

Millal

Avasündmus kell 17.30

Hind

Toetuspilet - alates 1 euro

ESMASPÄEV, 11. JUUNI

Voronja korterinäituse avamine

Raul Oreškin ja Kaili Kase on tandem, kes on nüüdseks juba hea tükk aega pannud oma energia armastatud korternäituste korraldamisse. Tallinn Art Week’i ajal võetakse suund taas pealinna ja koostöös Fahle galeriiga sätitakse end sisse Kadriorus, A. Weizenbergi tänaval, kus saab sel korral näha maalikunstnik August Künnapu loomingut. Tänaval, mis on nime saanud Eesti skulptor August Weizenbergi järgi, on mänginud ja üles kasvanud August Künnapu isa arhitekt ja maalikunstnik Vilen Künnapu.

Uudistama on oodatud kõik huvilised, kes soovivad tutvuda kunstiga veidike alternatiivsemas ja intiimsemas keskkonnas.

Kus

A.Weizenbergi 19-4, Tallinn

Millal

11. juuni kell 19:00

Hind

Sündmus on tasuta.

ESMASPÄEV, 11. JUUNI

Näituse “On olemas” avamine Kalamaja Paberipoes

Näitus “On olemas” kujutab endast väikest maailma suure maailma sees. See on Kreeta Aidla ja Siim Karro hommikust õhtuni maailma vaatlemine ning selles osalemise vahekokkuvõte. See on peegeldus ümbritsevast ning püüdlus selles maailmas ka ise eksisteerida, kaotamata oma väärtushinnanguid, säilitades iseennast.

Näituse põhiteemadeks on mugavuse passiivne iha ja ideaalid.

Näitus on eksponeeritud kahes ruumis, millest esimene peegeldab pidevat rahulolematust oleviku suhtes. Elatakse eesmärkide nimel, mis võivad realiseeruda kas alles tulevikus või hoopiski mitte. Eesmärkide saavutamine saab lähemale tuua elades võlgu, kuid see tähendab enda tuleviku sidumist juba olnuga.

Teine näituseruum näitab igapäeva eklektiklises ja rutiinses maailmas paremuse poole püüdlemist. Kuid kas see on meie enda paremus või kollektiivselt õpitud paremus? Erinevad (sotsiaalsed) platvormid on sulatanud ühtseks meie kultuurilised ja individuaalsed arusaamad paremuse mõistest. Sotsiaalmeedia like on muutunud olulisemaks kui päriselus saadud kompliment. Like’st ongi saanud justkui komplimendi asendus ning teed selleni toidab ühtne arusaam kollektiivsest paremusest kui ühtsest iluideaalist.

Näitus jääb avatuks kuni 18. juunini.

Kus

Kalamaja Paberipood - Kotzebue 7

Millal

Avamine kell 19.00

Hind

Sündmus on tasuta.

ESMASPÄEV, 11. JUUNI

Peanäitus “Katedraal tehnikale” avatud 17.30 - 19.00

Kus

“Katedraal tehnikale” näitus - Allveelaeva 4, Tallinn

Millal

Avatud 17.30 - 19.00

Hind

Toetuspilet - alates 1 euro

TEISIPÄEV, 12. JUUNI

Tallinna Teisipäev: veereme mööda pealinna kunstiradu

Teisipäev tähendab kunsti täis retki - üheskoos külastatakse Tallinna erinevaid ja mitmenäolisi galeriisid ning uudistatakse, mida põnevat on neis hetkel teoksil. Tallinna Teisipäeva galeriituuril saab hea ülevaate eesti kaasaegse kunsti hetkeolukorrast.

Osaleda saab ka ilma jalgrattata, tulles õigel ajal huvipakkuvasse galeriisse.

Tuuri käigus külastatavad galeriid: EKA galerii, Haus galerii, ArtDepoo, Voronja korternäitus, Temnikova&Kasela galerii, Vaal galerii

KUS & MILLAL:

16:00 Tallinna Kunstihoone (Vabaduse väljak 8)
Eesti Kunstnike Liidu aastanäituse “Juubelikevad 2018”Kevadnäituse publikupreemia üleandmine

17:00 EKA galerii(Vabaduse väljak 6/8)
EKA graafilise disaini osakonna lõputööde näitus “GD18 SHOW”

17:30 Haus galerii (Uus 17)
Rahvusvaheline grupinäitus “EMPIRE II”

18:15 ArtDepoo (Jahu 12)
Jaanika Peerna näitus “Liustike eleegia”

19:00 Voronja korternäitus (A.Weizenbergi 19-4)
Voronja XX korternäitus: August Künnapu

19:45 Temnikova & Kasela galerii (Lastekodu 1)
Flo Kasearu näitus “Aia auk”

20:30 Vaal galerii (Tartu mnt 80d)
Kristel Saani näitus “I Ate Emptiness Also”

Tallinna Teisipäeva galeriide tuuri korraldab Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.

Kus

Galeriid üle linna

Millal

16:00 - 20:30

Hind

Sündmus on tasuta

TEISIPÄEV, 12. JUUNI

Voronja korternäitus avatud viimast päeva!

Kus

Weizenbergi 19-4, Tallinn

Millal

Näitus avatud 17.00 - 19.00

Hind

Sündmus on tasuta.

TEISIPÄEV, 12. JUUNI

Peanäitus “Katedraal tehnikale” avatud 12.00 - 19.00

Kus

Allveelaeva 4, Tallinn

Millal

Näitus avatud 12.00 - 19.00

Hind

Toetuspilet - alates 1 euro

KOLMAPÄEV, 13. JUUNI

Filmiprogrammi avamine Balti Filmi- ja Meediakoolis

Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite loomingust kokkupandud filmiprogramm, mille sisuks on filmikunsti üliõpilaste TAW peateemaga “mängides Jumalat? Inimkonna tulevik…” seotud tööd. Lisaks filmiprogrammile on Balti Filmi- ja Meediakooli telestuudiosse üles seatud näitus muusika-, kunsti- ja tantsuvaldkonna üliõpilaste mitmekülgsest loomingust.

Esimese filmiseansi märksõnad on “jumal”, “inimlikkus”, “superinimene” ja “tervis”. Kuhu on inimene teel? Millesse me usume? Filmid näitavad, mil viisil võib loota, selmet uskuda. Kuidas on end raske peita iseenese eest või endale tegelikkust tunnistada? “Põrgupõhja uus vanapagan” ning piiblilood saavad uued, ka absurdihõngulised vormid.

Näitamisele tulevad:
“Suurde avarusse” (rež Kaur Kokk, 2009)
“12 küsimust: Millesse eestlased usuvad?” (rež Indrek Kaine, 2014)
“Deus ex Machina” (rež Eik Tammemäe, 2010)
“Üle müüri” (rež Eret Kuusk, 2016)
“Pjotr, 68” (rež Ivan Pavjutskov, 2009)
“Ninja” (rež Jaan Tätte jr, 2010)
“Legend vägevast seebist” (rež Andrew Bond, 2011)
Filmidel on ingliskeelsed subtiitrid.

Kus

TLÜ Balti Filmi- ja Meediakool, Narva mnt 27

Millal

Seansi algus kell 18.00

Hind

Sündmus on tasuta

KOLMAPÄEV, 13. JUUNI

Eesti Kunstiakadeemia lõpunäitus TASE´18 - viimane päev

Tallinn Art Week pöörab harjumuspäraselt suurt tähelepanu oma loomingulist teekonda alustavatele noortele kunstnikele. Suurepärane võimalus nende loominguga tutvumiseks on Eesti Kunstiakadeemia igakevadine lõputööde festival TASE, mille raames toimuvad magistri- ja bakalaureusetaseme lõpetajate näitused, avalikud kaitsmised ning mitmed üliõpilaste isiku- ja ühisnäitused. TASE leiab sel aastal aset EKA vabade kunstide teaduskonnas aadressil Lembitu 10.

Näitus on avatud 30. maist 13. juunini.

Kus

Lembitu 10, Tallinn (EKA vabade kunstide osakond)

Millal

Näitus avatud 30.05 - 13.06, iga päev kell 10.00 - 18.00

Hind

Sündmus on tasuta

KOLMAPÄEV, 13. JUUNI

Polymer avab uksed

Ajalooline Polymer peidab endas palju loomingut, mida on Tallinn Art Week’i raames võimalik näha ja kogeda. Hoone, kus resideeruvad mitmed kaasaegsed kunstikud, on tõeline kunstikompleks. Külastajatel on võimalik piiluda kunstnike stuudiotesse, kus valmib nende looming, aga kus mitmed neist ka elavad. Võimalik avastada, kuidas kunst sünnib ja kuidas ümbritsev aitab kaasa inspiratsiooni tekkele.

AJAKAVA:
15.00 - 19.00 “People from the Other Side” avatud stuudiod
A korpuse poolt korraldatud sündmus pakub ainulaadset võimalust tutvuda apokalüptiliste ruumidega Kultuuritehases Polymer, kus resideeruvad kunstnikud, kes avavad külalistele oma ateljeed. Võimalik on uudistada käimasolevaid loomingulisi projekte ja tutvuda lähemalt kunstnike igapäevaste toimetamistega. Saab küsida küsimusi ning näha, mida üks loominguline kompleks endas sisaldab. Ühe päeva jooksul esitleb A korpus kolme galeriid, performance’id ja installatsioone nii seal toimetavatelt kui ka külaliskunstnikelt.

Õhtu on kureeritud Niina-Anneli Kaarnamo poolt, kes on Soome päritolu kunstnik, aga juba pikalt töötanud-toimetanud Eesti kunstimaastikul.

Polymeris paiknevas galeriis 3,14 avatakse uus näitus.

Kus

Polymeri A-korpus, Ülase 16/Madara 22

Millal

15.00 – 20.00

Hind

Sündmus on tasuta.

KOLMAPÄEV, 13. JUUNI

Avatud ARS: Connectorium

Tallinn Art Week’i ajal alustab uus üritustesari OPEN ARS: Connectorium, mis tegeleb küsimustega nagu “Kuidas kunstnikuna ära elada?”,”Kuidas teha esimesi samme rahvusvahelisel kunstiväljal?”,”Kuidas toimib avaliku kunsti süsteem Skandinaavias?” ning “Millised on avaliku kunsti võimalused ja ohud?”

Sündmus leiab aset kahel päeval ning esimesel korral kekskendub Skandinaavia avaliku kunsti temaatikale. Toimuvad loengud, ateljeekülastused, konsulatsioonid ja töötoad, mida viivad läbi kuraator ja kunsikonsultant Torun Ekstrand ning kunstnik Jan Christensen. Connectorium’i üritusesarja autorid ja kuraatorid on kunstnikepaar Varvara & Mar, kes on ARSi kunstilinnaku aktiivsed residendid. Connectorium toimub EKL’i Avatud ARS’i projekti raames Euroopa Regionaalfondi ja EAS’i toetusel.

AJAKAVA:
17.00 - Jan Christenseni loeng, kus ta tutvustab oma pikaajalist ja mitmekülgset kunstnikupraktikat ja -kogemust avaliku kunsti vallas ning jagab kasulikke nippe rahvusvaheliste koostööprojektide elluviimisest ja osalemisest.

Osalejate arv on piiratud! Üritustest osavõtmiseks palume kirjutada: info@noar.eu

Kus

ARSi maja, Pärnu mnt 154 (ruum 111)

Millal

Loengu algus kell 17.00

Hind

Osavõtutasu - 12 eurot (töötoas osalejatele on loeng tasuta)

KOLMAPÄEV, 13. JUUNI

Peanäitus “Katedraal tehnikale” avatud 12.00 - 19.00

Kus

Allveelaeva 4, Tallinn

Millal

Näitus avatud 12.00 - 19.00

Hind

Toetuspilet - alates 1 euro

NELJAPÄEV, 14. JUUNI

Jaanika Peerna näituse “Liustike Eleegia” performance’i saatel

New Yorgis elav ja Eestis üles kasvanud kunstnik Jaanika Peerna toob kodumaale uue versiooni oma maailma eri paigus arendatud projektist “Liustike Eleegia”, mis koosneb sajast õhukesest plastikpaberist joonistamise ja lõikamise käigus tehtud elemendist, millest moodustub installatsioon ja koos publikuga sündiv performance.

Eestis toimub projekt kaheosalisena ning saab alguse Tallinn Art Week’i ajal ArtDepoo galeriist, nädal hiljem liigub Võru kunstikotta. Pealkiri “Liustike Eleegia” räägib projekti sisust: Peerna elab kaasa polaaraladel kliimamuutumise põhjustanud jäävormide kadumisele. Ja seda moel, mis temale kõige omasem. Laiemalt vaadates võib seda projekti vaadata kui empaatilist suhtearendust loodusega. Seda nii omaette kui ka koos publikuga.

Kus

ArtDepoo galerii, Jahu 12

Millal

Kell 19.00

Hind

Sündmus on tasuta

NELJAPÄEV, 14. JUUNI

Peanäitus “Katedraal tehnikale” avatud 12.00 - 19.00

Kus

Allveelaeva 4, Tallinn

Millal

Näitus avatud 12.00 - 19.00

Hind

Toetuspilet - alates 1 euro

NELJAPÄEV, 14. JUUNI

Filmiprogrammi teine päev Balti Filmi- ja Meediakoolis.

Teisel seansil on läbivaks niidiks märksõnapaar “inimene-masin”. Näitamisele tulevad kaks filmi, mis on terve filmiõppe kursusega kahasse loodud. Ähmastuvad piirid tegelikkuse ja virtuaalse reaalsuse vahel, mängu tulevad robotid, kriitilised noodid e-riikluse suunal, mälu ja säilimine. Võiks ka küsida, kuidas ehitada üles identiteeti ning mis on tehniliste võimaluste kiire arengu maailmas inimeseks olemise mõõdupuu.

Näitamisele tulevad:
“12 küsimust: Ülemiste Vanake” (rež Jürgen Moor, 2014)
“12 küsimust: Error” (rež Joosep Ehasalu, 2014)
“12 küsimust: Oleme pilves” (rež Andri Allas, 2014)
“Formaat” (rež Tarvi Roos, 2017)
“2084: Mälukrambid” (erinevad režissöörid, 2013)
Filmidel on ingliskeelsed subtiitrid.

Kus

TLÜ Balti Filmi- ja Meediakool, Narva mnt 27

Millal

Seansi algus kell 18.00

Hind

Sündmus on tasuta.

NELJAPÄEV, 14. JUUNI

Sveta kunstimarket - “People from the Other Side”

Balti Jaamas paiknev Sveta Baar pakub võimalust kogeda kureeritud kunstiteoseid multifunktsionaalses ruumis Tallinna südames. Kunstiteosed on üleval augustikuu lõpuni. ART by Sveta toob teieni värvilise kompoti täis kunsti, performatiivseid etteasteid, muusikat ja luulet. Samuti on ürituse raames avatud väike kunstiturg. Hea ilma korral toimub kunstiturg õues.

Art by Sveta on organiseeritud ja kureeritud Niina-Anneli Kaarnamo eestvedamisel koostöös Sveta baariga. Üritus on mõtteliseks järjeks päev varem toimunud Polymeri avatud stuudiotele.

Samal ajal avatakse Sveta House Summer Exhibition!

Kus

Sveta baar, Telliskivi 62, Depoo 1

Millal

19.00 – 02.00

Hind

Pilet on annetuse põhine.

NELJAPÄEV, 14. JUUNI

Avatud ARS: Connectorium

Jätkub kahepäevane alustav üritustesari OPEN ARS: Connectorium!

AJAKAVA:
11.00 - 19.00 - Jan Christenseni praktikapõhine töötuba, mis keskendub kolmele teemale: STRATEEGIA elamiseks ja töötamiseks nüüdiskunstnikuna rahvusvahelises kunstimaailmas; NÄIDISPROJEKT: avalike kunstiprojektide põhjalik ettevalmistus ideest valmistamiseni; PRESENTATSIOON: esitlustehnikad ja -töövahendid, mida kasutada presentatsiooni tegemiseks, diskussioon koostööst, tarkvara ja tehnoloogia plussidest ja miinustest.

Teretulnud on kõik kunstnikud, kelle eesmärk on oma kunstiprojektide kavandeid parimal võimalikul moel esitleda. Töötoas käiakse läbi kogu kunstiprojektiga seotud protsess, ideest teostuseni. Samuti jagab edukas kunstnik nõuandeid, kuidas oma kunstnikupraktikaga ära elada.

NB! Töötoas osalejatel on soovitav (ent mitte kohustuslik!) kaasa võtta arvuti ja oma projekti kavand.

Osalejate arv on piiratud! Üritustest osavõtmiseks palume kirjutada: info@noar.eu

Kus

ARSi maja, Pärnu mnt 154 (ruum 111)

Millal

11.00 - 19.00

Hind

Osavõtutasu - 36 eurot (sisaldab Jan Christenseni loengut)

REEDE, 15. JUUNI

Peanäitus “Katedraal tehnikale” avatud 12.00 - 19.00

Toimub vestlusõhtu.

Kus

Allveelaeva 4, Tallinn

Millal

Näitus avatud 12.00 - 19.00

Hind

Toetuspilet - alates 1 euro

REEDE, 15. JUUNI

Filmiprogrammi viimane päev ja lõpetamine Balti Filmi- ja Meediakoolis

Kolmandal seansil valitseb naisrežissööride ülemvõim: Monika Siimets, Anna Hints ja Triin Ruumet on hiljuti oma filmidega mitmeid inimesi puudutanud; sel seansil näeb, millised olid nende kooliaegsed mõtted. Ühest küljest on teemaks eneseteostus ja areng võõras keskkonnas ning idealismi areng realismiks. Samas jäävad kõlama pehmed noodid magusast lapsepõlve pikendamise soovist ning unelmad armumisest. Kuidas olla õnnelik?

Näitamisele tulevad:
“Kevad a’la carte” (rež Doris Tääker, 2013)
“Diana ja linn” (rež Triin Ruumet, 2013)
“Unistaja” (rež Baiba Jakubaita, 2013)
“Puhata ja mängida” (rež Heleri Saarik, 2007)
“Õnne manifest” (rež Anna Hints, 2014)
“Viimane Romeo” (rež Moonika Siimets, 2013)

Kus

TLÜ Balti Filmi- ja Meediakool, Narva mnt 27

Millal

Seansi algus kell 18.00

Hind

Sündmus on tasuta.

LAUPÄEV, 16. JUUNI - FESTIVALI LÕPETAMINE

Loominguline laupäev ARS’is

ARSi Loominguline Laupäev on üritustesari, mille käigus saab põhjalikumalt tutvuda ARS kunstilinnakus tegutsevate kunstnike ja disainerite loomingulise köögipoolega.

AJAKAVA:
13.00 - 16.00 - Graafikakojas Ubu Noir linoollõike töötuba “Industriaalmaastik”

Osalejad saavad proovida linoollõike tehnikat. Töötuba koosneb maastikupildi kavandamisest, linoolist motiivi väljalõikamisest ja paberile trükkimisest graafikapressi abil. Võimalik on proovida juhendaja käe all ka mitmevärvilist linooltrükki.
Töötuba juhendavad kunstnikud Gudrun ja Lauri Koppel.
KUS: Toimub ARSi maja (Pärnu mnt 154) ruumis 141
HIND: Osalemistasu - 15 eurot

14.00 - 16.00 - Kunstnikeduo Varvara & Mar vestlus ja kogemustuba teemal “Järelevalve ja andmeseire ajastu” <

Peale järelvalve ja andmeseire temaatika analüüsivad kunstnikud tehnoloogilise ajastu mõjusid ühiskonnale ja oma kunstnikupraktikale. Varvara & Mar kunstnikeduo on loodud 2009. aastal ja selle moodustavad Varvara Guljajeva ja Mar Canet, kelle teosed on sageli tõukunud digitaalajastust. Oma kunstnikupraktikas seisavad nad silmitsi sotsiaalsete muutustega ja tehnoloogilise ajastu mõjudega.
KUS:Toimub ARSi (Pärnu mnt 154) maja ruumis 312
HIND:Osalemistasu - 15 eurot

Kus

Toimub ARSi maja (Pärnu mnt 154)

Millal

13.00 - 16.00

Hind

15 EUR

LAUPÄEV, 16. JUUNI - FESTIVALI LÕPETAMINE

Tallinn Art Week 2018 lõpusündmused ja peanäituse “Katedraal tehnikale” viimane päev

Tallinn Art Week 2018 saab väärika lõpu endises Tallinna Laevatehase hoones, kus on viimast päeva ka avatud näitus “Katedraal tehnikale”. Meeleolukas pärastlõuna on täidetud vingete sündmuste ja etteastetega, et võtta kokku kogu nädala jooksul toimunud sündmused.

Haus galerii korraldab briti kunstiprojekti EMPIRE II raames meeliköitvad performance’id:

Susana Sanroman “To waste or not to waste”. Esmaesitlus!
Interaktiivne performance, mille käigus kunstnik väljendab oma tarbimis- ja jäätmekäitlusharjumusi kostüümide kaudu. Sel viisil osutab autor käegakatsutavalt konsumerismi efektidele: “Planeedi on vallutanud postindustriaalsed ja postkapitalistlikud jõud, uue generatsiooni tehnoloogiliste ja progressiivsete eelistega inimesed on muutmas ja mõjutamas maakera enneolematul määral. Oleme kõigest üks loomaliik teiste seas, kuid samal ajal oleme ka kurjategijad ja ohvrid.” Autori Susana Sanromani hinnagul on prügiprobleem selle tõendiks, kuidas Jumala mängimine viib iseenda orjastamiseni.

Susana Sanroman on Hispaania päritolu kunstnik ning kuraator, kes hetkel elab ja töötab Londonis. Tegeleb palju fotograafiaprojektidega ning 2016. aastal oli nomineeritud ka keskkonnafotograafia auhinnale koos näitusega Kuninglikus Geoloogiaühingus.

Will Kerr “Playing God - 24 Gestures”.
Veerand tundi kestva performance’i käigus loob autor 24 eraldiseisvat paberil tuššijoonist ning hävitab need seejärel, sümboliseerides looja jõudu loodu üle.

Will Kerr on Brüsselis resideeriv portugali-ameerika kunstnik. Washingtoni Ülikooli filosoofiakraadiga Kerr on iseõppinud maalikunstnik, kes töötab liikuvate piltide ja võimendatud reaalsusega. Tema tööd uurivad ajaloo fenomeni, taju ja arusaamise vahelist ruumi ning mälu ja teadvuse vastasmõju.

Kus

Noblessneri Laevatehase hoone - Allveelaeva 4, Tallinn

Millal

Näitus avatud kell 12.00 - 19.00, etendused alates 16:00.

Hind

Toetuspilet - alates 1 euro. Näituse lõpetamise puhul alates 16-19:00 tasuta

Korraldaja

Toetajad